ÜSKÜDAR BELEDİYE’SİNDEN KAMUOYU AÇIKLAMASI

ÜSKÜDAR BELEDİYE’SİNDEN KAMUOYU AÇIKLAMASI
Belediyemizin, Üsküdar Çavuşdere’de yapımı devam eden hizmet binası inşaatının istinat perdesinde.

Belediyemizin, Üsküdar Çavuşdere’de yapımı devam eden hizmet binası inşaatının istinat perdesinde, önceki tarihlerde aşırı yağan yağmurlar nedeniyle toprak boşalması olmuştur. Önceden tespit edilen hareketlenme neticesinde inşaatın üst tarafındaki Zenciler Sokak ‘ta yer alan 2 gecekondu boşaltılmıştır. Öncesinden tedbirler alındığı için toprak kaymasıyla birlikte yıkılan gecekondularda ölen ya da yaralanan olmamıştır. Toprak kaymasından sonra olay yerine polis,  ambulans, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilerek gerekli önlemler alınmıştır. Ayrıca, çökmenin olduğu inşaat alanının civarındaki binalar da tedbiren  boşaltılmıştır.
Toprak boşalması olayından hemen kısa süre sonra  bölgeye gelen  Belediye Başkanımız  Hilmi Türkmen, yapılan çalışmaları yerinde inceleyip ekipleri yönlendirdi.
BELEDİYE BAŞKANIMIZ HİLMİ TÜRKMEN’İN AÇIKLAMASI
Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, toprak boşalmasıyla ilgili şu açıklamada bulundu; “Çavuşdere dediğimiz bu bölgede yeni hizmet binası inşaatı devam ediyor. Son günlerde istinat duvarında bir hareketlenme tespit ettik. Biz bunla ilgili önlemlerimizi acilen almıştık zaten. Bu gece istinat duvarında saat 04.30 sırasında patlama oldu. Kısmi bir çökme ve ardından toprak kayması meydana geldi. Hamdolsun ki herhangi bir can ve mal kaybı yok.
“KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”
İnşaatın arka tarafındaki gecekondular  zarar gördü. Onları da zaten tahliye etmiştik. Hemen derhal gerekli önlemleri de aldık. İnşaatımızın ana binasında herhangi bir sıkıntı yok. İnşaat devam edecek. Gerekli tedbirleri aldık. Yanı başındaki birkaç binayı da boşalttık. Kimseyi de mağdur etmeyeceğiz. Gerek kısa gerek uzun vadede komşularımızın zararı varsa telafi edeceğiz. Biz zaten olay başlamadan önce alandaydık. Bu gece de buradaydık.  Arkadaşlarımız, tüm ekibimiz ,emniyet mensuplarımız ve itfaiyeden de arkadaşlar geldi. Tabi, ufak tefek bir sıkıntı olsa da şükürler olsun ki hiçbir can kaybı  olmadı. Yaralı  olan hiçbir vatandaşımız yoktur. Bu güzel dönüşüm projemiz, Çavuşdere hizmet binamızı inşallah hızlı bir şekilde tamamlayıp hizmete sokacağız. “TEKNİK ANLAMDA PROBLEM YOK”
Burada birkaç gündür ufak tefek hareketlenme oluyordu, gerekli önlemleri aldık. Arkadaki gecekondularda oturan vatandaşlarımızı tahliye etmiş olduk. Hazırlıklıydık ve gerekli önlemleri almıştık. Ancak patlayacağını doğrusu beklemiyorduk. Çökmenin ciddi bir sebebi de yok. Ani bir hareketlenme. Son zamanlarda iklim değişikliği dolaysıyla ciddi yağmur aldı Üsküdar’ımız. Zannederim bu yağmur sularının oluşturduğu toprak altındaki boşalmadan kaynaklanıyor. Yoksa teknik anlamda inşaatımızın projesinden kaynaklanan problem yok. Vatandaşlardan bu yönde şikayet olmadı. Biz tespit ettik. Zaten çok yakın binalar yok. Birkaç tane gece kondu vardı onları da boşaltık. Diğer binaları da tedbiren boşaltmış olduk.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir