TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAK

TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAK
Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi öncülüğünde İstanbul Anadolu Yakası’ının en büyük teknoparkı kuruluyor.

Kurulacak olan teknopark kapsamında, teknolojik bilginin üretilmesi, üretilen bilginin ticarileştirilmesi, üründe ve üretim yöntemlerinde ürün kalitesi ve standartların yükseltilmesi, verimliliği artıracak ve üretim maliyetlerini düşürecek yeniliklerin geliştirilmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni ve ileri teknolojilere uyumunun sağlanması ve araştırmacılara iş imkânlarının sağlanması gibi hedeflerin uygulama sahasına konması öngörülüyor.
TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAK
İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü İhsan Karaman, Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi TÜRKMEN’i ziyareti ve proje protokolünün imzalanması sırasında, Teknopark projesine yer tahsisinin Bakanlar Kurulu’nun onayıyla belirleneceğini ifade etti. Karaman, bu teknoparkın Türkiye’nin gelişimine önemli katkılar sunacağına dikkat çekti.
Özellikle mühendislikle tıbbın kesiştiği alanlara öncelik verileceğini belirten Karaman, Türkiye’nin gelişmeye ihtiyacı olan Biomedical alanına ağırlık verileceğini vurguladı. 
Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi öncülüğündeki teknopark projesine; MÜSİAD, TÜBİTAK, Ümraniye Belediyesi, Albaraka Türk Katılım A.Ş. ve Tuzla Belediyesi de destek veren kurumlar arasında yer alıyor

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir