“TARİHİMİZİ, BİLİMİ DE, ÇOK İYİ BİLECEĞİZ”

“TARİHİMİZİ, BİLİMİ DE, ÇOK İYİ BİLECEĞİZ”
Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Tuzla’da Eğitim Yöneticileri Okuyor” projesinin bu ayki konuğu, “Demokrasi’nin Kısa Tarihi” isimli kitabıyla Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı oldu.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Tuzla’da Eğitim Yöneticileri Okuyor” projesinin bu ayki konuğu, “Demokrasi’nin Kısa Tarihi” isimli kitabıyla Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı oldu. Başkan Yazıcı, kitabını okuyan eğitim yöneticileri ile keyifli ve verimli bir sohbet gerçekleştirdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bilginin güç olduğunu vurguladı. Doğru bilgiye sahip olmanın ve bilgiyi bu şekilde paylaşmanın önemine değinen Başkan Yazıcı, “Bilmeden hareket etmek, bilmeden bir şey geliştirmek mümkün değil” dedi.
TARİHİNİ ÖĞRENEN ÇOCUKLARIMIZIN DUYGUSAL ZEKASI DA GELİŞİYOR
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçe başkanlığı döneminde düzenledikleri “Gençler Buluşuyor” programlarının kendisini kitap yazmaya yönelttiğini ve ilham oluşturduğunu söyledi. 80 darbesi sonrası yetişen neslin siyaset ve tarihle mesafeli bir yaklaşımı olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “Tarihimizi de, bilimi de, teknolojiyi de çok iyi bileceğiz. Bilgi neredeyse oraya gideceğiz ve inşallah bunu başaracağız. Tarihi öğrenen çocuklarımızın duygusal zekâsı da gelişiyor. Kendi medeniyetini, geçmişini veya dedelerinin neler yaşadığını bilen bir millette duygusal zekânın iyi bir noktaya geleceğinden eminiz. Ben de bu sürece bir nebze de olsa bu kitapla katkı sağlamayı düşündüm” şeklinde konuştu.
Tarihin geçmişi anlatan, geleceğe yol gösteren bir süreç olmasına rağmen yaşanılan ile öğretilen arasında fark olduğunu vurgulayan Başkan Yazıcı, kitapta sade bir anlatımla konunun özünü yansıtmayı amaçladığını söyledi.
Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya bir buket çiçekle teşekkür etti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir