KÂĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL YARDIM MAĞAZASI

KÂĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL YARDIM MAĞAZASI
Dünyanın bir çok bölgesine giderek sosyal belediyecilik araştırmaları yapan Çinli görevliler, bu kez Kağıthane Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünü ziyaret etti

Dünyanın bir çok bölgesine giderek sosyal belediyecilik araştırmaları yapan Çinli görevliler, bu kez Kağıthane Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünü ziyaret etti. Belediyenin Sosyal Yardım Mağazası hakkında bilgi alan Çinli görevliler bu kurumu çok beğendiklerini ifade ettiler.
Daha önce Güney Kore’nin Sağlık ve Sosyal Yardımlar Bakanlığı tarafından ödüllendirilen sosyal yardım memurları, Kağıthane Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etmişlerdi.
SOSYAL YARDIM MAĞAZASI
Sosyal belediyecilikte ilklere imza atan Kağıthane Belediyesini bu kez de Shanghai Belediye İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bürosu görevlisi Zhang Lan ile Shanghai Belediye Meslek Becerileri Değerleme Merkezi görevlisi Deng Hua ve berberindeki heyet ziyaret etti.
Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sadık Şişman ve Başkan Danışmanı Hamza Uçan, Çinli heyeti karşılayarak Sosyal Belediyecilik hakkında görevlilere bilgi verdi. Tercüman aracılığı ile soruları cevaplayan Sadık Şişman, Çinli sosyal güvenlik görevlilerinin özelikle Kağıthane Belediyesi’nin Sosyal Yardım Mağazasını çok beğendiklerini altını çizerek ‘ Çinli görevliler sosyal belediyecilik hakkında araştırmalar yaptıklarını ve bu amaçla birkaç ay önce Rusya’ya bir ziyaret gerçekleştirdiklerini, ardından da Kağıthane Belediyesinin sosyal belediyeciliği hakkında bilgi almak için ilçemize geldiler’ dedi.
Sosyal Yardım Mağazasını gezen Çinli görevliler, bu mağazayı çok beğendiklerini ve Çin’de bu projeyi hayata geçirmek istedikleri belirterek ‘ bizim amacımız görüş alışverişinde bulunmak ve gelişmekte olan ülkelerde mesleki eğitim çalışmaları hakkında bilgi almak ve yardıma muhtaç insanlara sosyal yardımların ulaştırılması konusunda araştırmalar yapıyoruz. Kağıthane Belediyesi’nin sosyal yardımlar konusunda örnek çalışmaları var. Bu çalışmaları gelerek yerinde incelemek istedik’ dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir