BAŞKALARININ BEYANLARI İLE BİZİ SUÇLAYAMAZSINIZ

BAŞKALARININ BEYANLARI İLE BİZİ SUÇLAYAMAZSINIZ
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Anadolu 1908 kulübüne stad konsunda destek olmadıkları yönündeki söylentilere çok sert tepki gösterdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in Beylerbeyi Stadı hakkındaki açıklama yaptı. Üsküdar Belediyesi olarak, Beylerbeyi Stadı’nı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden 25 yıllığına kiraladıklarını ve söz verdikleri üzere yeni stadyum yapma çalışmalarının devam ettiğini belirten Türkmen, "Bir taraftan plan, bir taraftan proje çalışmalarımız ve diğer taraftan Gençlik Spor Bakanlığı yetkilileriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Artık sona yaklaştık. Kasım ayı meclisinde, planımız Büyükşehir Meclisi’nden geçiyor ve hızla proje çalışmalarını tamamlayacağız. Bu süreç bitmeden stadın yıkımına başlamayacağız" dedi. 
SÖZÜMÜZÜN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ
Hem Beylerbeyi, hem de Üsküdar Anadolu kulüplerinin, stadyum yıkılıncaya kadar maçlarını Beylerbeyi Stadı'nda oynama talebinde bulunduğunu belirten Türkmen, "Her iki kulübümüze yazılı onay verdik ve hiçbir ücret talep etmedik.Yakın zamanda yıkılacağı için, maçlar oynanırken masrafa karışmayacağımızı ve stada bakım yapmayacağımızı beyan ettik. Her iki kulübün yetkileri de bu durumu çok iyi biliyor. Bir masraf gerekiyorsa, aralarında çözmeleri gerektiğini belirttik. Sözümüzün sonuna kadar arkasındayız.30-40 yıllık stadı yıkıp yeniden yapmak için cesurca yola çıkmış ve söz vermiş bir kişiye teşekkür etmeniz gerekirken itham ediyor, hakarette bulunuyorsunuz. Kaldı ki anlattıklarınızın ya da bildiklerinizin gerçekle alakası yoktur" diye konuştu.
BAŞKALARININ BEYANLARI İLE BİZİ SUÇLAYAMAZSINIZ
Stadın ismi konusundaki tek yetkili mercinin Üsküdar Belediyesi olduğunu belirten Başkan Türkmen, "Bunun dışındaki kişi ve kurumların beyanları kendi şahsi düşünceleridir ve belediyemizi bağlayıcı bir etkisi yoktur. Üsküdar Belediyesi’ni temsile yetkili isim Belediye Başkanı’dır. Basın aracılığıyla başkalarının beyanları ile bizi suçlayamazsınız! Kaldı ki bizim şu anda stadın ismi ile ilgili bir çalışmamız da, düşüncemiz de yoktur. Stadı Allah’ın izniyle yapmak önceliklidir. İsim, sonraki iştir. Sanırım konunun aslı anlaşılmıştır. Son olarak şunu ifade edeyim: Biz belediye olarak Üsküdar'daki tüm kulüplerimize destek oluyoruz. Bundan en fazla istifade eden kulübümüz de Üsküdar Anadolu 1908 Spor Kulübü’dür. Bunu yönetici arkadaşlar çok iyi bilmektedir" şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir