AZİZ MİLLETİMİZİN KAMPANYAYA DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

AZİZ MİLLETİMİZİN KAMPANYAYA DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ
Vali Mutlu ile birlikte “Gazze’ye Yardım Kampanyası”nın tanıtımını yapan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Gazze’ye 10 milyon lira yardım yapacağını açıkladı

Vali Mutlu ile birlikte “Gazze’ye Yardım Kampanyası”nın tanıtımını yapan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Gazze’ye 10 milyon lira yardım yapacağını açıkladı.
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı koordinasyonunda başlattığı “Gazze’ye Yardım Kampanyası”nın İstanbul ayağı start aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliği’nin Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Müftülüğü koordinasyonunda yürüteceği “Gazze’ye Yardım Kampanyası”nın tanıtım töreni, İBB Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.
Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun yanı sıra İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı katıldı. Toplantıda İBB Genel Sekreter Yardımcıları Mevlüt Bulut, Nihat Macit, Hüseyin Eren ile Başkan Kadir Topbaş’ın Danışmanları İsmail Hakkı Turunç ve Sabri Dereli de yer aldı.
Zulümle abad olunmaz…
Toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, Gazze’de yüzyılın vahşeti yaşandığını belirterek, “İnsanlık ölüyor, ama maalesef insanlar seyrediyor. Dünyanın vicdanı kanıyor.  Bu yüzyılımızda bir vahşet yaşanmakta. Dünyanın vicdanı kanıyor ve insanlık ölüyor. 21. yüzyıla gelmemize rağmen ve teknoloji geliştikçe maalesef zulüm artıyor. Zulümle abad olunmaz” diye konuştu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geçmişte Açe’ye, Japonya’ya, Pakistan’a yardım ettiklerini, Somali ve Suriye için, hatta Haiti için seferber olduklarını hatırlatan Kadir Topbaş, “Bizler ecdadımızın yaptığı gibi bugün de gücümüz yettiğince her yerde olmaya çalışıyoruz. Şunu biliyoruz ki aman diyene kılıç kalkmaz diye bir atasözümüz var. Kadın çocuk öldürmek bizim tarihimizde yoktur” şeklinde konuştu.
“Aziz milletimizin kampanyaya desteğini bekliyoruz”
“Gazze şu an her şeye muhtaç, duaya muhtaç. Ekmeğe, suya, tıbbi yardıma muhtaç” diyen Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yardımlarımıza ihtiyaçları var. Başbakanlığımız Gazze’ye yardım kampanyası başlattı. Diyanet işleri başkanlığı koordine edecek. İstanbul büyükşehir belediyesi olarak 10 milyon lira ile kampanyaya katılıyoruz. Tüm ilçe belediyemizin de katılımını bekliyoruz. Herkesi kampanyaya katılmaya çağırıyorum. Bugün aziz milletimizin yardımını, himmetini bekliyoruz. Osmanlı Payitahtı olan İstanbul’a, bu coğrafyada uzun yıllar etkili olmuş bir şehir olarak çok farklı bakılıyor. Diliyorum ki kan ve gözyaşı bitsin.
Mutluluk ve barış insanları kucaklasın.”
Vali Mutlu: “Devletimiz ve milletimiz Gazze’nin yanında”
Vali Hüseyin Avni Mutlu da bugün insanlık adına çok önemli bir kampanyanın başlangıcını yaptığını belirterek, Gazze’de yaşananların hepimize çok büyük sorumluluklar yüklediğini söyledi. Mutlu, “Hüzün içerisinde bu kampanyayı başlatıyoruz. Gazze’de yaşanan insanlık dramında hiçbir hedef ayrımı yapılmaksızın atılan bombalar 2 bine yakın sivil insanın ölmesine ve 10 binin üzerinde insanın yaralanmasına sebep olmuştur” dedi.
Başkan Kadir Topbaş’a Gazze’ye 10 milyon lira nakit desteklerinden dolayı teşekkür etti. Bütün İstanbulluların kampanyaya destek vereceğine olan inancını dile getiren Mutlu, “Devletimizin, İstanbulumuzun ve bütün gayretlerimizin Gazze’nin yanında olduğunun bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.
“Gazze’ye Yardım Kampanyası”na destek olmak isteyen vatandaşlar, bankaların ilgili hesaplarına bağışta bulunabilecek ya da bütün GSM operatörlerinden “Gazze” yazarak 2851’e mesaj göndererek 5 lira bağış yapabilecek

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir