ALTINKAYNAK :ATAŞEHİR DE OYUMUZ 10 BİN ARTTI

ALTINKAYNAK :ATAŞEHİR DE OYUMUZ 10 BİN ARTTI
1 Kasım Genel seçim sonuçlarını ve devam eden CHP büyük kurultay süreci ile ilgili Boğaziçihaber gazetemize açıklamalarda bulunan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “

1 Kasım  Genel seçim sonuçlarını ve devam eden CHP büyük kurultay süreci ile ilgili Boğaziçihaber gazetemize açıklamalarda bulunan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “ Ataşehir’de yarım kalan delege seçimlerimizi tamamladık. 6 Aralık Pazar günü İlçe kongremizi yapacağız. Örgüt isterse devam etmeyi düşünüyorum” dedi.

DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI
Bir taraftan genel seçimlerle ilgili çalışma yaparken, bir taraftan da yarıda kalan delege seçimlerimizle ilgili çalışmalar yaptık. 1 Kasım seçimleri biter bitmez Ataşehir’de yarım kalan delege seçimlerini tamamladık. Gruplar arasında çekişmeli geçen bu seçimlerde, üyelerimiz demokratik bir anlayışla iradelerini yansıtarak delegelerini seçti.  Buda parti içi demokratik kültürünün ne kadar olgunlaştığının bir göstergesidir. İtirazlar olursa değerlendireceğiz sonrada gerekçeleriyle birlikte İl başkanlığımıza sunacağız.

ATAŞEHİR İLÇE KONGRESİ 6 ARALIK’TA
Ataşehir’de 400 delegemiz var. En son tarih olan 6 Aralık Pazar günüde ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz. Burada çok güzel bir mekanizma işliyor. Bu kongremizde hem İlçe Yönetimimizi seçeceğiz hem de İl Başkanımızı seçecek delegelerimizi belirleyeceğiz. İl seçiminde de İl yönetimi ile birlikte kurultay delegeleri seçilecek. İl kurultayı da Aralık ayının son haftası veya Ocak ayının ilk haftasında olacak diye düşünüyorum. 2016 Ocak ayının sonunda da CHP’nin büyük kurultayı toplanacak. Partimizin, önümüzdeki süreçle ilgili kimler tarafından yönetileceği demokratik temayüller gereği partimizin erkleri seçilerek son aşama tamamlamış olacak. Biz tekrar Türkiye’nin siyasi geleceğine yönelik CHP olarak stratejilerimizi, yöntemlerimizi belirleyip bu yolculuğa çıkacağız.
ÖRGÜT UYGUN GÖRÜRSE DEVAM ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
Ataşehir’de daha çok zinde olan ve örgüt tarafından benimsenen yeni bir kadro ile ilçe yönetimi olarak seçime gireceğiz. Kazanan arkadaşlarımız biz veya başka guruplar kim kazanırsa buradaki siyasi yapıya biraz daha dinamizm kazandıracağına inanıyorum.  Kongre Divan Kurulu görevi devralana kadar yönetim olarak görevimizin başındayız. Örgütümüz devam derse devam edeceğiz. Görevde bulunduğumuz bu süreç içerisinde neyi yaptığımızı, neyi yapamadığımızı daha iyi gördük. En temel görevimiz,  halkımızla daha sıcak diyaloglar kurarak partimizi yurttaşların nezdinde rakiplerimiz tarafından sürekli ortaya atılan algıları yok etmek. Bu deneyimi kazandığıma inanıyorum. Görevimi bir dönem daha sürdürmemin faydalı olacağı düşüncesindeyim. Örgüt uygun görürse devam etmeyi düşünüyorum.
ATAŞEHİR DE OYUMUZ 10 BİN ARTTI
1 Kasım seçimlerinde, 7 Haziran seçimlerine göre Ataşehir’de 10 bin civarında oyumuz arttı. Genel atmosfere göre büyük bir oran değil. Zaten 1 Kasım’ı bir seçim havasında göremedik ve yaşayamadık.  Vatandaşlarımızın karar verdiklerini biliyorduk. Ama Türkiye’de bu 5 ay içerisinde yüzlerce şehit geldi. Bombalar patladı, katliamlar oldu. Seçimi konuşamadık ve sürekli can güvenliği gündeme girdi.  Yurttaşlarımızda mevcut iktidarın bugüne kadar yaptıkları konuların belki biraz daha iyisini yapabilir diye o yöne yöneldiğini tahmin ediyorum. Tüm bu olumsuzluklara rağmen İstanbul’da 300 bin oyumuz arttı. Ama yeterli değil. Temel amacı iktidar olan bir parti için yüzde 25 bandından mutlaka bir sıçrama yaparak vatandaşa hissettirmemiz lazım. Bu havayı henüz yakalayamadık. Diğer muhalefet partilerine göre partimiz oylarını bir nebze arttırarak bu rüzgârın önünde bir direnç göstermiştir.  Bu yeterli değil. CHP yeni bir enerjiyi toplumla paylaşırsa iktidarın yolunu açacağına inanıyorum.
SAĞ VE MUHAFAZAKÂR OYLAR AK PARTİ’DE BİRLEŞTİ
Ataşehir’de yerel seçimlerle genel seçimleri kıyaslayan Altınkaynak; Yerelde alınan oyların genel seçimde neden alınmadığını şöyle açıkladı: “Bu seçimlerde diğer sağ ve muhafazakâr partilerin oylarının AK Parti de birleştiğini gördük. Genel seçim havası farklıdır. Yerelde; Toplum iki büyük partiden bir tanesinin kazanacağını düşünüyor. Mevcut Belediye başkanımızın toplumun farklı kesimleriyle kurduğu diyalogunda yerelde kazanmamızda büyük etkisi var. Farklı kesimlerden Belediye meclisine seçilecek arkadaşlarımızın da çevreleriyle kurdukları bağ belirleyici oluyor. Belediyenin toplumda bıraktığı olumlu izler yerelde iktidar olmayı belirler. Dolayısıyla Belediye Başkanımız ve ekibi bunu başardılar.  Hizmet yönünden sağ, sol ayırımı yapmadan yapılan çalışmaların da faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan yerel seçimlerle genel seçimleri karıştırmamak gerekir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir