25 KİŞİLİ DANIŞMA KOMİTESİ KURACAĞIZ

25 KİŞİLİ DANIŞMA KOMİTESİ KURACAĞIZ
Maltepe’de geleneksel hale gelen “siyasi parti ilçe başkanları buluşması”, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ile devam etti

Maltepe’de geleneksel hale gelen “siyasi parti ilçe başkanları buluşması”, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ile devam etti. Bu kapsamda düzenlenen kahvaltıda siyasi parti temsilcileriyle bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepe Kent Konseyi önderliğinde mahalle meclisleri oluşturulacak. Halkımıza danışarak karar alacağız. Maltepe’de yeşili daima koruyup, bölge parkları yapmayı düşünüyoruz” dedi.
Maltepe’de siyasi parti buluşmalarının dördüncüsü, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nde düzenlenen kahvaltı programıyla devam etti. Programa CHP Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş Sözcüleri Selahattin Nesipoğlu ve Sema Bayraktar Tür, İşçi Partisi Maltepe İlçe Başkanı Süleyman Somer ve Saadet Partisi yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ayrıştırmadan, ötekileştirmeden herkese hizmet etmek istedi. Yurtdışına ziyarete gideceğim bir zaman, AK Parti Grup Başkanvekili’ni yerime vekil olarak atamak istedim şaşırdılar. Daha sonra yine Kırşehir’in AK Partili Akçakent Belediyesi ile kardeş şehir olmak istedik. Bu da birilerinin ezberini bozdu. Biz yine durmayıp birilerinin ezberini bozup, ilçemizde kardeşliği yeşerteceğiz. Bu kapsamda hazineden yardım alamayan diğer siyasi partilerimize, belediye olarak ilçemizde destek vereceğiz. Hangi siyasi parti olursa olsun hak ve hukuk koşulları içerisinde demokratik bir ortamda yarışacak” dedi.
“YENİLENEBİLİR ENERJİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Maltepe Kent Konseyi öncülüğünde mahalle meclislerinin de kurulmaya çalışıldığından bahseden Başkan Kılıç, şöyle konuştu: 
“Özellikle kentsel dönüşüm olmak üzere, mahallelerimizde danışarak yol almaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda 25 kişilik bir danışma komitesi kurarak, mahallelilerimizi dinleyeceğiz. Yine Kent Konseyi bünyesinde mahalle meclisleri kurulmaya çalışılıyor. Cami de cemevi de bizim diyerek, cemevlerini, Avupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararından önce ibadethane olarak kabul ettik. Hristiyan kardeşlerimiz için Noel günü olan 25 Aralık’ı, Ermeniler için 6 Ocak’ı ve Alevi vatandaşlarımız için de Aşure gününü tatil ilan ettik. Ayrıca kentsel dönüşümü ada bazında yaparak, Maltepemize yeşil alanlar da kazandırmak istiyoruz. Bu kapsamda parti yetkililerimizin de dediği gibi yenilenebilir enerjilere yönelmemiz lazım. Bu konuda işbirliği yapabiliriz. Biz ruhsat vereceğimiz yeni binalarda, yağmur suyu ve güneş enerjisinden önemli ölçüde faydalanabilmenin önünü açacak sistemler geliştiriyoruz. Yine Maltepemiz’de birkaç alanı birleştirerek, bölge parkları yapmayı da düşünüyoruz. Özellikle Başıbüyük, Gülsuyu, Gülensu gibi sorunlu bölgelerde gecekondulaşmanın önüne geçerek, sosyal donatı alanlarını da içeren, örneğin kreş, sağlık ocağı, huzurevi gibi, bir kentsel dönüşüm projesini hemen hayata geçirmek istiyoruz. Bu kapsamda Maltepe Meydanı’nda da trafiği yer altına almak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile dirsek temasındayız.”  

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir