“ 20 MİLYON ARACIN OTOPARK İHTİYACINA CEVAP VERECEK PROJE”

“ 20 MİLYON ARACIN OTOPARK İHTİYACINA CEVAP VERECEK PROJE”
İSPARK Genel Müdürü ve Otopark İşletmecileri Derneği başkanı Nurettin Korkut, OİD yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

İSPARK Genel Müdürü ve Otopark İşletmecileri Derneği  başkanı Nurettin Korkut, OİD yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinde farklı yönetmelik ve mevzuatlarla yürütülen otopark işletmeciliğinin yeni bir yasal düzenlemeye kavuşturulması ve sektörün birlikte hareket etmesi amacıyla kurulan Otopark İşletmeciliği Derneği üyeleri İSPARK Genel Müdürlüğü’nde buluştu.
Ülke genelinde yerel yönetimlere bağlı otopark işletmeciliği yapan kuruluşların işleyişini standarda bağlamak amacıyla başlatılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda; otopark mevzuat çalışmaları ve yasal düzenlemelerde gelinen son aşama masaya yatırıldı .
“ 20 MİLYON ARACIN OTOPARK İHTİYACINA CEVAP VERECEK PROJE”
Toplantıda  20 milyon aracın otopark ihtiyacına cevap verecek proje ve çalışmalar değerlendirildi. Farklı uygulamaların önüne geçmek amacıyla otoparkları tek merkezden yönetecek yasal bir düzenleme üzerinde yürütülen çalışmalar tartışıldı. Ülke genelindeki tüm yerel yönetimleri ve özel işletmeleri kapsayacak otopark yönetmeliği ve mevzuatının bir an önce uygulamaya alınması konusunda görüş birliğine varıldı.
Ulaşımın en önemli ayaklarından birinin otopark alanları olduğunu ve bu ihtiyacın küçük ilçelerde dahi ortaya çıktığını  belirten OİD Başkanı Nurettin Korkut “ Otopark alanlarını yeniden düzenleyecek yeni mevzuatı ortaya koyacak çalışmalarımızı değerlendirmek üzere bir araya geldik. Uzun zamandır yaptığımız çalışmaları ve hazırladığımız projeleri artık netleştiriyoruz. Otopark işletmeciliği yapan kuruluşların  tek merkezden yönetilmesi ve  sorunlarına çözüm bulması amacıyla derneğimiz daha aktif çalışacak. Ayrıca  aynı yasal mevzuatla hizmet verilmesi ve bu alandaki boşluğun doldurulması amacıyla hazırladığımız çalışmaları ilgili makamlara sunacağız” dedi.
İstanbul başta olmak üzere aralarında Kocaeli, Sakaraya, Balıkesir ve  Kayseri gibi Büyükşehir Belediyesine bağlı kuruluşların da olduğu dernek, özel sektörün de katılımıyla hızla büyümeye devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir