Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen muhtarlarla buluştu

Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen muhtarlarla buluştu
Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, ilçenin 18 mahallesindeki muhtarlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, yerel seçimlerde seçilen, 9’u kadın 18 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Muhtarların kendini tanıtmasıyla başlayan ve Maltepe Belediyesi Seyirtepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda konuşan Başkan Esin Köymen, Maltepe’nin sorunlarını ortak akılla birlikte çözeceklerini ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi:
“Kentsel dönüşüm noktasında herkesin örnek alabileceği bir yapıyı birlikte inşa etmek zorundayız. Bunu başarırsak birçok kente de örnek olacağız. Yerel seçimler sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de çoğunluk CHP’ye geçti. Bu oldukça önemli olmakla birlikte üzerimize önemli bir yükümlülük de yüklüyor. İlçe belediyemizle Büyükşehir Belediyemizin uyumlu çalışması birçok sorunun da çözülmesini sağlayacaktır. Yerelde bir dinamizm gerekli. Birbirimizi duymaya başlayıp dinlediğimiz zaman birçok sorunu da çözüp büyük aşama kaydedeceğiz. Kazanılan birçok belediyeyle birlikte komşu yerel yönetimlerle birçok çalışmayı birlikte gerçekleştirmek için hareket gücümüz var. Toplumcu yerel yönetimin ilk maddesi eşit hizmettir. İlçede yaşayan herkese, her kesime hizmet götürmek zorundayız. Muhtarlıklar açısından kamusal duyuruların yapılması ve sizlerin ilk basamaklar olması nedeniyle bu görev hepimize eşit olarak düşmektedir. Özellikle dezavantajlı grupların sorunlarının çözülmesi, kentsel dönüşüm alanlarının ve sorunlarının belirlenmesi bizler için oldukça önemli. Bir mimar olduğum ve bu alanda çalışmaları takip ettiğim için dönüşümü gerçekleştirirken kent kimliğinin aşınıp yok olmamasına da azami dikkat göstereceğiz. Kentsel dönüşüm açısından bir örnek oluşturup ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşların da sorunlarına derman olacağız.”

fd060937-eea1-49d1-afc0-c05d9d3544ce.jpg

18 MUHTARIN YARISI KADIN
Başkan Köymen, 18 mahalle muhtarının 9’unun kadın olmasının altını çizerek sürdürdüğü konuşmasında bunun gelecek adına büyük bir umut olduğuna dikkat çekti. Köymen tüm muhtarları tebrik ederek, “Kadın arkadaşlarıma cesaretlerinden ve bir kenti birlikte yönetmeye talip olmalarından ötürü ayrıca tebrik ediyorum. Kadın olarak tüm bu yönetim yapılarının içinde yer almak ve var olmak oldukça güç olmasına rağmen sizler bunu başardınız. Bu yaptığınız, sizler için olduğu kadar kız çocuklarımızın özgüveni ve ileride yapabileceklerini görebilmeleri açısından da ayrı bir öneme sahiptir. Toplumda dezavantajlı grupların mücadelesinin içinde yer almış bir kadınım. Bu açıdan bu yolları açan kadınlara ayrıca değer veriyorum. Tebrik ediyorum” dedi.
Köymen’in konuşması sonrasında muhtarlar mahallelerinin sorunlarını Başkan’a iletme şansı buldu. Başkan Köymen tek tek not alarak cevapladığı sorunları birlikte çözeceklerini söyledi. Kahvaltı sonrası toplu fotoğraf çektirildi ve toplantıların rutin hale getirilmesi için görüş birliğine varıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir