İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN MALTEPE’DE

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN MALTEPE’DE
İstanbul Valisi Vasip Şahin, her hafta gerçekleştirdiği ilçe buluşmaları kapsamında beraberindeki il yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle Maltepe ilçesinde bir araya geld.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, her hafta gerçekleştirdiği ilçe buluşmaları kapsamında beraberindeki il yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle Maltepe ilçesinde bir araya geldi.  Maltepe Vasfi Rıza Zobu İlkokulunda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Şahin, bugüne kadar yapılan toplantılardan hep güzel sonuçlar aldıklarını belirterek, ilçenin sorunlarını bilen kişilerle bir araya gelmenin bu anlamda önemli olduğunu söyledi. 
İLÇENİN SORUNLARINI BİLEN KİŞİLERLE BİR ARAYA GELMEK ÖNEMLİ”
Sürekli olarak yaptıkları bu toplantılarda, ilçeyi daha iyi bir seviyeye taşıyabilmek amacıyla istişarelerde bulunulduğunu anlatan Vali Vasip Şahin: "Bu toplantıları çok önemsiyorum. İlçenin sıkıntıları, sorunlarını dinliyor, ilçemiz, yöremiz için fikirler, çözümleri sunuyor ve üretmeye çalışıyoruz.  Hepimize bulunduğumuz görevler emanet. Bu görevlerin de temel amacı bulunduğumuz yöredeki insanlara hizmet edebilmek, onların hayatını daha da kolaylaştırabilmek. Dolayısıyla sorumluluğumuzun  çerçevesi bu. Bu çerçeveyi en iyi şekilde doldurmak, bu sorumluluğun gereğini en iyi şekilde yerine getirmek de bizlerin asli vazifesi. Biz ne kadar görevimizi iyi yaparsak, bizim sorumlu olduğumuz insanlar da o kadar rahat edeceklerdir. Biz görevimizi ne kadar iyi yaparsak emanete o kadar çok riayet etmiş ve kıymetini bilmiş olacağız ve gelecek nesilleri daha iyi hazırlamış ve onlara daha iyi bir dünya bırakmış olacağız. “ ifade etti.
BU TOPLANTILARI SIK SIK YAPMALIYIZ
Vali Şahin “ Kaymakam Beyden rica ediyorum. Bu tür toplantıları sık sık en azından ayda  bir yapalım. Birbirimizi tanıyalım. Karşılıklı sohbet edip, çay içelim. Bir samimiyet ortamı oluşturalım. Böyle olunca bir samimiyet ortamı oluşturmuş oluyoruz. Birbirimizle kaynaşınca, merhabalaşınca karşındaki insana karşı önyargılardan da kurtulmuş oluyorsun. Bir araya gelindiğinde ortak bir paydada buluşunca güzel şeyler ortaya çıkıyor." Dedi.
Şahin, bir istişare toplantısı olarak değerlendirdikleri etkinliklerden ilçelerin yanı sıra İstanbul'a dair hayırlı sonuç çıkarmaları durumunda görevlerini yerine getirmiş olacaklarını sözlerine ekledi.
Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak da toplantıya katılanlara, ilçenin tarihçesi ve bugünkü durumu hakkında bilgi verdi.

untitled-1rtt.gif

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir